Młodzi diabetycy w Młodzikowie

Zarząd Stowarzyszenia Diabetyków Średzkich oraz dr Andrzej Paciorkowski kierownik Poradni Diabetologicznej w Środzie Wlkp zorganizowali w dniu 17 września spotkanie dla dzieci chorych na cukrzycę typu 1 i ich rodzin.

Pogoda dopisała i w stadninie w Młodzikowie w sobotnie przedpołudnie zjawiło się prawie 30 osób. Przybywały całe rodziny, więc spotkanie nabrało charakteru radosnego rodzinnego pikniku. Na początku wykład na temat nowej metody ciągłego monitorowania poziomu glukozy we krwi wygłosiła przedstawicielka firmy Abbott.

O dużym zainteresowaniu tym tematem świadczyły liczne pytania i dyskusja, która wywiązała się po wykładzie.

Uczestnicy spotkania odbyli wycieczkę konnym wozem, a dzieci miały okazję pojeździć na konikach. Spotkanie zakończono przy grilowym poczęstunku.

Na zakończenie dr A. Paciorkowski i prezes Diabetyków Średzkich namawiali do zorganizowania kolejnych spotkań, a w przyszłości utworzenia formalnej Grupy wsparcia dla dzieci z cukrzycą typu 1.

Obecni podchwycili ten pomysł i postanowili, że spotkają się aby rzecz całą przedyskutować. Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 października o godz 17 w biurze Stowarzyszenia Średzkich Diabetyków przy ulicy Kilińskiego 33 (wejście od strony myjni samochodowej).

Zapraszamy rodziców dzieci chorujących na cukrzyce typu 1 z naszego miasta, gminy i powiatu na to spotkanie.

Skip to content