Diabetycy w czasie epidemii

Z powodu epidemii koronawirusa, zgodnie z obowiązującymi przepisami działalność Stowarzyszenia Diabetyków Średzkich praktycznie ustała. Członkowie zarządu otrzymują liczne telefony od członków stowarzyszenia związane z planowanymi na ten rok spotkaniami i imprezami. Dlatego postanowiliśmy o tym szerzej wszystkich zainteresowanych poinformować.

 Biuro stowarzyszenia  będzie nieczynne aż do odwołania, wpłaty składek i inne sprawy należy odłożyć na później.

Zajęcia edukacyjne w ramach Szkoły Cukrzycy i Średzkiej Szkoły Zdrowia w miesiącach marcu i kwietniu nie odbyły się. Nie odbędzie się też spotkanie majowe połączone z uroczystym zakończeniem szkoły. Rozpoczęcie kolejnej edycji Szkoły Cukrzycy i Średzkiej Szkoły Zdrowia zaplanowano na drugą połowę października 2020 roku. Czy w tym terminie zostanie ono zorganizowane zależeć będzie od obowiązujących w tym czasie przepisów.

Wczasy, wycieczka i piknik.  Wczasy planowane w maju w Dźwirzynie zostały odwołane. Zarząd zwrócił się do właściciela ośrodka wczasowego „Plaza Park” o zwrot wpłaconej zaliczki. Prawdopodobnie nie odbędą się także piknik integracyjno-rehabilitacyjny w Lutyni, oraz kilkudniowa wycieczka do Świeradowa Zdroju z wyjazdem do Saksonii.

Badania przesiewowe. Zwykle na wiosnę rozpoczynały się badania przesiewowe w celu wczesnego wykrywania cukrzycy, oraz konkursy rysunkowe dla dzieci organizowane przez Średzkich Diabetyków. Planowano je rozpocząć 2 maja w Dniu Flagi, a następnie przeprowadzać na kolejnych festynach, dożynkach i innych imprezach miejskich, gminnych i powiatowych. Wszystkie te badania zostają odwołane.

Spotkanie towarzyskie. W dniu 14 listopada 2020 roku planowane spotkanie diabetyków z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą odbędzie się tylko wtedy jeśli pozwolą na to stosowne przepisy.

Diabetycy ze względu na cukrzycę, często z powikłaniami, choroby towarzyszące oraz seniorski wiek są szczególnie narażeni na zarażenie i ciężki przebieg choroby wywołanej koronawirusem. Dlatego apelujemy o ścisłe przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych. Życzymy zdrowia, cierpliwości,  optymizmu i nadziei , że znów spotkamy się by wspólnie się edukować, wypoczywać, bawić, czy też pracować społecznie organizując badania przesiewowe. Nie dajmy się wirusowi!

Zarząd Stowarzyszenia Diabetyków Średzkich

Skip to content