Diabetycy Średzcy kilka dni po uroczystym jubileuszu 20 lat działalności w dniu 27 maja udali się na wczasy nad morze do Dźwirzyna. Przebywali tam w Ośrodku Wczasowym Plaza Park do 6 czerwca. Pogoda przez cały czas była znakomita. Słońce świeciło co dnia, ale upał nie dokuczał gdyż od morza wiał chłodniejszy wiatr. Wyżywienie i obsługa w tym ośrodku były znakomite. Humory dopisały, szczególnie, że w czasie pobytu odbył się wieczorek towarzyski z tańcami oraz dwa spotkania przy ognisku i grillu. Było więc okazja do ciekawych rozmów, radosnych spotkań i wspólnego biesiadnego śpiewania.

Po powrocie diabetycy wzięli się raźno do pracy. W dniu 7 czerwca w ramach III gali Piosenki Seniorów zorganizowali nad Jeziorem Średzkim badania przesiewowe w celu wczesnego wykrywania cukrzycy. Do badań poziomu cukru we krwi zgłosiło się ponad 190 osób. Badaniom towarzyszył konkurs pod hasłem „Pomaluj cukrzycę na kolorowo” w którym wzięło udział ok. 50 osób. Tym razem rysowały nie tylko dzieci ale też seniorzy, otrzymane nagrody zapewne sprawią radość ich wnukom.

Następnego dnia tj. 8 czerwca o świcie diabetycy wyruszyli do Częstochowy gdzie na Jasnej Górze odbyła się doroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Diabetyków. Średzcy diabetycy na czele ze sztandarem podążyli na mszę św. odprawianą w ich intencji, spotkali się z licznymi przedstawicielami organizacji zrzeszających chorych na cukrzycę
z całej Polski.

Krótka relacja z ostatnich dni pokazuje, jak aktywnie spędzają czas diabetycy ze Środy Wielkopolskiej.

W miesiącu czerwcu dyżury w biurze organizacji odbywać się będą wg ustalonego planu, tj. w środy w godzinach od 16:00 do 18:00. W miesiącach lipcu i sierpniu biuro będzie nieczynne. Dyżury zostaną wznowione od początku września.

Skip to content