W Ośrodku Kultury w Środzie Wlkp. licznie zgromadzili się diabetycy oraz zaproszeni goście aby uroczyście zainaugurować XIV edycję Szkoły Cukrzycy i V edycję Średzkiej Szkoły Zdrowia.

Po powitaniu diabetolog dr Andrzej Paciorkowski wygłosił wykład pt „Cukrzyca wyzwaniem dla nas wszystkich”. Następnie prezes Andrzej Lewandowski przedstawił działalność Średzkich Diabetyków w okresie od ostatniego spotkania, to jest od maja do października 2018. Pani prezes Zarządu Głównego PSD Anna Śliwińska wręczyła medale „Za zwycięstwo nad cukrzycą” oraz Złote „Oznaki honorowe zasłużonego dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków”.

W swoich wystąpieniach zaproszeni goście gratulowali odznaczonym, a także podkreślali godną najwyższego uznania działalność stowarzyszenia w zakresie edukacji diabetologicznej i prozdrowotnej, oraz innych działań na rzecz chorych na cukrzycę.

Odczytano listy gratulacyjne od Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, oraz ordynator Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. dr n. med. Doroty Zozulińskiej-Ziółkiewicz.

Występ artystyczny Grupy baletu i hip hopu działającego przy Ośrodku Kultury w Środzie Wlkp. sprawił wszystkim sporo radości. Spotkanie towarzyskie i poczęstunek w restauracji „U Moniki” były okazją do sympatycznych kontaktów i przyjacielskich rozmów.

Zdjęcia autorstwa Marty Machowiak

Skip to content